Wygrana PiS jest tak duża dzięki wyborcom Koalicji Obywatelskiej

  • by

Nie będzie to artykuł z komentarzem do wyniku wyborów. Nie ma sensu tego komentować, od dawna wiadome było, że wygra PiS. Ciekawostką jest przekroczenie progu wyborczego przez Konfederację, kilka wypowiedzi Korwina może być zabawnych, ale nic to raczej nie zmieni – posłowie z niej to zwolennicy obecnego reżimu. Myślę, że warto jednak pochylić się nad głupotą wielu zwolenników opozycji, którzy po ogłoszeniu wyników doznali ogromnego bólu dupy, i ze zdwojoną siłą kontynuowali swoje szczucie jadem w Internecie.

Wygrana PiS jest tak duża dzięki wyborcom Koalicji Obywatelskiej. A dokładniej dzięki tym wyborcom, którzy zabierają głos i krytykują wyborców PiS, z tym że mówiąc ‘krytykują’ mam na myśli obrzucają obelgami. Idioci, nieuki, bezrobotni, wsioki, pasożyty, mohery – tak szufladkują ci, którzy podobno chcą zjednoczonego społeczeństwa. Według których to PiS dzieli Polaków. Sami dzielicie Polaków na ten gorszy sort, ten co mieszka na wsi, ten co nie poszedł na studia. W demokracji każdy może głosować – nie tylko magister mieszkający w dużym mieście i kupujący latte za 15 zł w sieciowej kawiarni. Nie dziwcie się, że PiS kieruje swój przekaz do tych ludzi, którymi gardzicie. To wy pchacie ich w ramiona Kaczyńskiego.

Podobno w niedzielę było święto demokracji – tego co wyborca KO tak kocha. Rekordowa frekwencja. Naród wybrał swoich nowych przedstawicieli. Dlaczego więc mówicie, że demokracja znowu przegrała? Bo wynik nie jest taki, jaki byście chcieli? Czy demokracja jest wtedy, kiedy przegrywa PiS?

Spójrzmy na szczegółowe wyniki late polls wg. Ipsos. Głosy na wsi: 56,4% na PiS, 16,9% na KO. “No jasne, jak ktoś mieszka na wsi to jest niewykształconym rolnikiem, wieśniakiem, wiadomo, że na PiS zagłosuje”. Brawo, właśnie zantagonizowałeś do Koalicji ok. 40% Polaków – mniej więcej tyle żyje na wsi. Dodatkowo pogląd, że mieszkaniec wsi = idiota jest niczym niepodpartą opinią, chyba, że ktoś przeprowadził kiedyś takie badania – bardzo chętnie się zapoznam.

Osoby powyżej 60 lat: 55,8% PiS, 25,2% KO. “Trzeba koniecznie zabrać babci dowód, starzy ludzie to na niczym się nie znają, tylko do kościoła chodzą i głosują jak ksiądz powie, a w ogóle to demencja i należy im odebrać prawo głosu, bo zaraz umrą, a my będziemy odczuwać skutki ich wyboru”. Demokracja polega na tym, że każdy może głosować, nieważne czy słucha proboszcza czy sam wybiera po analizie programu każdej partii. I wśród bohaterów opozycji jest wielu ludzi starych, ale oni nie będą krytykowani, w końcu stoją po dobrej stronie barykady.

Wykształcenie wyższe: 36,6% KO, 30,1% PiS. “No tak! Jak ktoś ma wykształcenie wyższe to umie myśleć, i w tej grupie już PiS nie wygrał!’. Po pierwsze – wykształcenie wyższe, jeżeli zdobyte w naszym kraju, nie ma prawie żadnej wartości. Każdy może pójść na darmowe studia i zdobyć dyplom, to nie jest trudne. Teoretycznie studia mają uczyć krytycznego myślenia, ale sam studiowałem i nikt mi nie wmówi, że tak jest. I w końcu, to że ktoś skończył studia, nie oznacza że ma pojęcie o polityce, ekonomii, socjologii i kilku innych dziedzinach, z których wiedza może się przydać w podjęciu odpowiedniego wyboru. Magistrzy informatyki, fizyki, biologii czy matematyki nie uczyli się o systemach podatkowych, płacy minimalnej czy stosunkach międzynarodowych.

Z mojego punktu widzenia wygrana PiSu nie jest tak tragiczna, bo każda partia, która teraz startowała, prezentuje takie same fundamentalne wartości, z którymi się nie zgadzam, więc tak czy siak byłoby źle. Natomiast śmieszy mnie, a czasami nawet irytuje, to co ludzie popierający opozycję wypisują czy wygadują w Internecie. Jeżeli nie wiecie o kim mówię wejdźcie np. w sekcję komentarzy na portalu natemat lub tvn24.pl. Przez takich wyborców Koalicji PiS ma bezwzględną większość w nowym sejmie. Brawo.

Na koniec polecę jeszcze materiał wideo autorstwa Szymona z Wojny Idei, na podobny temat. Nie zgadzam się z nim w wielu kwestiach, ale tutaj mówimy jednym głosem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *